doku plastik

Doku takip kasetleri, bitki ve hayvan dokularından meydana gelen ve doku bilimi olarak histolojik bir yaklaşımın var olduğu plastik malzeme çeşidini oluşturmaktadır. Bu malzeme çeşidi, dokuların daha korunaklı bir hale gelmesini içeren fiksasyon işlemleri esnasında dokuların niteliğini kaybetmemesi için gerekli olan bir araç olarak da yer almaktadır.doku plastik Bu özelliği ve çeşitli modelleri ile birlikte dokuların güvenliğinin sağlanması ve zarar görme ihtimalinin ortadan kalkması adına, doku takip kasetleri kullanılmaktadır. Dokuların fikse edilmesinde önemli bir işleve sahip olan bu kasetler, doku takip kaseti üreten firmalar olarak da çeşitli faaliyet alanlarına konu olmaktadır. Dokulara uygulanan işlemler bütünü içerisinde dokuların şekilsel bütünlüğünü korumak için de doku takip kasetlerinin varlığı ve niteliği yardımcı olmaktadır.  

Doku Takip Kaseti Modelleri


Dokuların güvenli bir şekilde ilgili işlemlerden geçirilmesi, doku takip kaseti modelleri arasında yer alan kaset türleri ile yapılmaktadır. Bu kaset türleri arasında yer alan kapaklı doku takip kaseti, birleşik kapaklı olarak bulunmakta ve dikdörtgen deliklere sahip şekillerden oluşmaktadır.doku plastik Dokuların takip işlemlerinin gerçekleştirilmesinde kendiliğinden açılma ihtimalinin bulunmadığı bu model türünde, kimyasal etkilerin varlığı söz konusu olmamaktadır. Uygun miktarda kimyasal etkisi ise kasetin sahip olduğu ölçülü delik noktaları tarafından sağlanmaktadır. Diğer bir tür olarak ise şeritli kapaklı doku takip kaseti modeli bulunmaktadır. Bu model ile birlikte tek taraflı bantlı olan takip kaseti, mavi, yeşil ve turuncu gibi birçok renk detayına sahip bir şekilde üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu türe ek olarak kapaksız modelleri de mevcuttur.doku plastik Dokulara uygulanan işlemler olarak kapaksız modeller de yer alabilmektedir. İlgili modeller arasında, bölme sayısı ve genişliği olarak farklılık yaratan modeller de varlık göstermektedir. Mevcut tüm modeller, dokuların güvenli bir şekilde ilgili işlemlerden geçmesi açısından doku takip kaseti üreten firmalar olarak Moslab Medikal Oluşum bünyesinde üretimini ve satışını gerçekleştirdiğimiz ürün çeşitliliği arasında bulunmaktadır.

Doku Takip Kasetlerinin Avantajları


Doku takip kaseti üreten firmalar kapsamında da avantajlarına sıkça vurgu yapılan kasetler, dokulara uygulanan işlemlerin daha güvenilir bir noktada gerçekleştirilmesi adına çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlardan ilki, gerçekleştirilen kimyasal işlemlerin bir bütün halinde meydana gelmesi ve dokular üzerinden kaybolmayacak bir biçimde tamamlanmasıdır. Bu avantaja ek olarak dokuların korunması olarak kaset genişliklerin ilgili ölçülerde yer alması, dokuların daha nitelikli bir yapıda yer almasına da zemin hazırlamaktadır. Ayrıca dokuların test edilmesi açısından da doku takip kasetlerinin avantajları kapsamındaki katkılar bulunmaktadır.doku plastik Dokuların takibi olarak da uygun bir araç formunda olan bu kasetler, ilgili işlemler için uygun fiyat seçeneklerine de sahip olmaktadır. Ayrıca dekalsifikasyon solüsyonlarına ve solventlerine karşı da dirençli bir yapıda olmasından dolayı tercih edilen takip sistemlerine konu olmaktadır.

 

Select Language

TEKLİF İSTEYİN